BLOG

Opakowania fasonowe

Opakowania fasonowe

Pudełka fasonowe, nazywane również wykrojnikowymi są zdecydowanie najpopularniejszym typem kartonu, który znajduje swoje zastosowanie we wszystkich dziedzinach, gdzie wymagane jest przechowywanie, albo przewożenie przedmiotów.

Kartony fasonowe na wymiar – zalety i wady

Największa zaleta pudełek fasonowych to fakt, iż są one łatwe do zapieczętowania, a ponadto są wytrzymałe, lekkie i dostępne w przystępnej cenie.
Zakładki pozwalają na ekspresowe zamykanie pudełek fasonowych, dodatkowe zabezpieczenie przy pomocy taśmy pakowej stworzy zaś przesyłkę, która spokojnie wytrzyma trudne warunki podczas transportu. Dzięki opcji przechowywania kartonów fasonowych w postaci rozłożonej lub złożonej zajmują one niewiele miejsca w magazynie i możliwe jest ich komfortowe dopasowanie do wymiarów danego pomieszczenia.

Oczywiście nie ma produktów bez wad. Projektowanie opakowań fasonowych uwzględnia zwykle tylko niewielki otwór, przez który można włożyć zawartość, co sprawia, iż układanie sporej ilości przedmiotów w środku może stanowić wyzwanie.

Produkcja opakowań fasonowych – z jakich materiałów się je wykonuje?

Kartony fasonowe wykonywane są z różnych typów tektury i zależnie od tego mogą spełniać różne zadania. Te zrobione z cienkiej tektury, najlepiej sprawdzą się do zastosowań biurowych oraz domowych – w przypadku archiwizowania dokumentacji, czy przechowywania różnych przedmiotów. Dostępne są również odpowiednio wzmacniane kartony fasonowe, w których można przewozić bez problemu produkty na duże odległości, nie przejmując się stacjami przeładunkowymi i wieloma sortowniami.

Pudełka fasonowe stosuje się również w roli pudełek prezentowych. Jest to bardziej stonowane i dyskretne rozwiązanie, aniżeli karton mający ostentacyjne wieczko. W sprzedaży dostępne są tego typu pudełka w wielu wariantach wytrzymałościowych, kolorystycznych oraz wielkościowych. Podstawowe wersje pudełek fasonowych wykonuje się z 3-warstwowej tektury, ale może ich być nawet 7. Kartony fasonowe z reguły nie potrzebują zewnętrznego, dodatkowego zamknięcia taśmą, ale jeżeli rzeczywiście planujemy w nich coś wysłać, to będzie to co najmniej zalecanym rozwiązaniem. Należy mieć na uwadze, iż istnieje także możliwość personalizacji pudełek fasonowych. Na życzenie klienta na każde z nich, może zostać nadrukowane logo. Ich wielkość, kształt czy materiał, również można wybrać według własnych preferencji.

Czym mogą się wyróżniać kartony fasonowe?

Opisane powyżej wyroby z tektury pod postacią opakowań kartonowych są nierzadko pudłami mającymi nietuzinkowy kształt. Z uwagi na duże możliwości odnośnie do obróbki surowca, z którego się je wykonuje, ilość konfiguracji jest w tym wypadku całkiem spora. Znakomity przykład stanowią pudełka fasonowe na słoiki z charakterystycznym okienkiem albo bez niego. Oferta producentów obejmuje ponadto modele, które przypominają swoim wyglądem małe skrzyneczki z wygodnymi uchwytami. Wycięcia mogą zostać umieszczone praktycznie w każdym z miejsc pudełek kartonowych, co umożliwia przygotowanie ich w wersji, która pozwala na eksponowanie kluczowej części przedmiotu, który jest w nich przechowywany. Ma to również znaczenie w kontekście zastosowania tego rodzaju opakowania podczas wręczania upominków.

Poza wspomnianymi nietuzinkowymi rozwiązaniami odnośnie do budowy oraz kształtu wybranych pudełek fasonowych, możliwości ich spersonalizowania tyczą się także barwy poszczególnych ich elementów. Ścianki czy wieko mogą zostać zabarwione według życzeń danego klienta, co pozwoli na nadanie indywidualnego charakteru tekturowemu opakowaniu.