Rodzaje opakowań

Opakowania zbiorcze

opakowania kartonowe zbiorcze

Opakowania zbiorcze to kartonowe pudełka, w których umieszcza się opakowania jednostkowe. Jeżeli chcesz przetransportować większą ilość produktów, ale w jednej przesyłce, to postaw właśnie na nie. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy hurtowych zamówieniach. Tego typu kartony wykorzystuje się nie tylko podczas przewożenia, ale także w czasie magazynowania i przechowywania. Gwarantują one odpowiednią ochronę towarów przed zniszczeniem, a przy tym są funkcjonalne. Aby dobrze spełniły swoją funkcję, wystarczy dopasować je kształtem i rozmiarem do transportowanego towaru. Bez nich składanie czy układanie rzeczy byłoby bardzo problematyczne i czasochłonne.

 

Pudełka zbiorcze – charakterystyka

Karton zbiorczy pozwala na umieszczenie w nim danej ilości opakowań jednostkowych. Stanowi on dodatkową ochronę i znacząco ułatwia sprzedaż towarów na większą skalę. Jest sporym ułatwieniem dla firm, w przypadku wysyłki dużej ilości, często małych produktów. Karton zbiorczy wykonany jest z wytrzymałej tektury. Czym wyróżniają się takie opakowania?

  • zawierają określoną liczbę produktów,

  • mogą być układane w stosy,

  • skutecznie ochraniają towary przed szkodliwymi czynnikami i urazami mechanicznymi,

  • są estetycznie wykonane.

Opakowanie zbiorcze transportowe skutecznie zabezpiecza produkty na czas ich transportu. Jego wytrzymałość wynika z zastosowania tektury falistej o różnej ilości warstw. Wysokiej jakości kartony zbiorcze mogą być wykonane z 2, 3, 4 i 5 warstw, a każda z nich zwiększa ich wytrzymałość.

Modele z wielu warstw sprawdzą się do pakowania produktów o większej wadze. Takie pudełka nie ulegają łatwo rozdarciom czy wgnieceniom, a więc możesz mieć pewność, że Twój klient otrzyma swoje zamówienie w nienaruszonym stanie.

W opakowaniach zbiorczych istotny jest ich kształt i specjalna konstrukcja. Odpowiednia budowa pozwala na swobodne i bezpieczne zamykanie kartonu zbiorczego i zabezpiecza go przed otwarciem w czasie transportu. Pudełka zbiorcze wyróżniają się także odpornością na wilgoć. Materiał ich wykonania nie nasiąka wodą, dzięki czemu nie traci swojej trwałości. Nie trzeba więc obawiać się, że paczka dojdzie do odbiorcy namoknięta.

 

Opakowania zbiorcze i ich rola

Opakowania kartonowe zbiorcze okazują się niezwykle przydatne jednakowo przy transportowaniu towarów oraz ich magazynowaniu. Bez nich cały proces transportu sprawiałby trudności, tak samo, jak i przechowywanie produktów. Przeładunek i załadunek w opakowaniach jednostkowych zająłby sporo czasu, ponadto mógłby skutkować uszkodzeniem towarów.

Pudełka zbiorcze usprawniają wszystkie procesy, zapewniają dobrą ochronę, a przy tym są tanie i wygodne w użyciu. Co ważne, ich kształt prostopadłościanu sprawia, iż nie tworzą się między nimi wolne przestrzenie, co znacznie ułatwia zagospodarowanie całego miejsca w naczepie. Ponadto poukładane jeden przy drugim kolumny kartonów zbiorczych wykazują się stabilnością, a podczas magazynowania nie grozi im ryzyko przewrócenia.

Bez opakowań zbiorczych trudno też wyobrazić sobie magazynowanie jednostkowych pudełek. Dzięki nim można sprawnie i bez problemu zlokalizować dany sortyment. Istotne jest też sama funkcja kontrolna zawartości pudeł. Policzenie jednostkowych opakowań z towarem podczas załadunku czy też w magazynie pochłonęłoby sporo czasu. Odpowiednio wybrane i wykonane opakowania zbiorcze transportowe sprawiają, że praca jest wydajniejsza, koszty zredukowane, a bezpieczeństwo towarów oscyluje na wysokim poziomie.

 

Jakie zalety mają opakowania kartonowe zbiorcze?

Opakowania zbiorcze mogą służyć do transportowania i przechowywania wszelakiej maści produktów, znajdujących się w pudełkach jednostkowych. Często sięga po nie zwłaszcza branża spożywcza. Doskonale sprawdzają się do przechowywania produktów spożywczych, ponadto ich użycie nie wpływa w żaden sposób na walory smakowe, estetyczne czy odżywcze jedzenia.

Są one też chętnie wybierane przez firmy kosmetyczne czy też produkujące gadżety elektroniczne, ale nie tylko. To propozycje uniwersalne, a ich główną zaletą jest zwłaszcza atrakcyjna cena. Niski koszt ich użycia sprawił, że są tak popularne i często stosowane w całym świecie transportu.

Trzeba też wspomnieć, że kartony są lekkie, a przy tym mają bardzo dobre właściwości. To rozwiązania trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia, w przeciwieństwie do opakowań szklanych.

Nie bez znaczenia jest to, że można je z łatwością dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Jako producent opakowań zbiorczych oferujemy wiele wyrobów, różniących się od siebie kształtem i rozmiarem. W opakowaniach zbiorczych często można umieścić nawet kilkadziesiąt małych kartoników.

Z tego rozwiązania korzysta też często przemysł odzieżowy, np. do pakowania pasków, czapek czy bluzek. Poprzez zastosowanie takich pudełek, można spakować wiele towarów do jednego kartonu i nakleić na nim informację, dotyczącą tego, ile produktów znajduje się wewnątrz. Niewielka waga opakowań umożliwia załadowanie ich większej ilości na naczepę, aniżeli w przypadku palet.

 

Producent kartonów zbiorczych

Oferujemy bogaty wybór opakowań zbiorczych, które można dostosować do specyfiki danej branży. Wiemy, że każda firma może mieć oddzielne potrzeby, a nasze produkty sprostają, nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom klientów. Pudełka zbiorcze znajdujące się w naszym asortymencie kierowane są między innymi dla firm działających w branży spożywczej, kosmetycznej, odzieżowej, poligraficznej czy chemicznej.

Skontaktuj się z nami