Rodzaje opakowań

Opakowania wielkogabarytowe

Opakowania o dużych gabarytach są przeznaczone do zabezpieczenia, przechowywania i transportu dużych, ciężkich lub nietypowych przedmiotów. Wśród tego typu opakowań wyróżnia się kartony wielkogabarytowe, które są popularnym i wszechstronnym produktem w tej kategorii.

Kartony wielkogabarytowe – idealne do przechowywania i transportu dużych przedmiotów

Jako producent opakowań szczególnie polecamy nasze kartony o dużych gabarytach. Karton tego typu to opakowanie wykonane z wytrzymałej, wielowarstwowej tektury zaprojektowany specjalnie z myślą o dużych lub ciężkich przedmiotach. Opakowania wielkogabarytowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i stanowią skuteczną ochronę produktów podczas transportu.

Zalety opakowań wielkogabarytowych

Kartony wielkogabarytowe posiadają szereg zalet, które czynią je popularnym i praktycznym opakowaniem służącym w logistyce, transporcie oraz w przechowywaniu różnorodnych produktów.
 • Opakowania tekturowe wielkogabarytowe są uniwersalne, z uwagi na dużą przestrzeń wewnątrz kartonu, co pozwala na zastosowanie różnych wypełniaczy, przegródek i układów, dostosowując je do specyfiki przewożonych produktów.
 • Kartony te są kompaktowe, składane na płasko, co znacznie ułatwia ich składowanie.
 • Karton wielkogabarytowy stanowi ekonomiczne rozwiązanie, które łączy niski koszt z odpowiednim zabezpieczeniem zawartości.
 • Opakowania tekturowe o dużych gabarytach są przyjazne dla środowiska, gdyż prawie w całości nadają się do recyklingu.
 • Opakowania tego typu zapewniają skuteczną ochronę produktów przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i wstrząsami podczas transportu i przechowywania.
 • Karton wielkogabarytowy może zostać łatwo dostosowywany do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta związanych z budowaniem rozpoznawalności marki, co daje możliwość nadruku, etykietowania czy ozdabiania.
 • Tekturowe opakowania wielkogabarytowe są stosunkowo lekkie, co wpływa korzystnie na koszty transportu, szczególnie w przypadku transportu masowego.

Zastosowania opakowań wielkogabarytowych

Jako producent opakowań współpracujemy z klientami z różnych branż. Nasze opakowania wielkogabarytowe są wszechstronnie wykorzystywane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i przez klientów indywidualnych.
 • Są idealne do zabezpieczania i transportu telewizorów, sprzętu audio-video oraz różnego rodzaju urządzeń AGD.
 • Zapewniają bezpieczny transport okien, mebli oraz innych dużych elementów wyposażenia wnętrz.
 • Stosowanie opakowań wielkogabarytowych ułatwia organizację i bezpieczny transport rzeczy podczas przeprowadzek domowych.
 • Karton wielkogabarytowy jest idealny do zabezpieczania towarów transportowanych na paletach, chronią je przed uszkodzeniami i zapewniają stabilność podczas przewozu.
 • Są wykorzystywane w branży motoryzacyjnej do zabezpieczania i transportu części samochodowych oraz innych elementów przemysłowych.
Oprócz wskazanych zastosowań, jako producent opakowań wielkogabarytowych, polecamy swoje produkty do zastosowania w handlu detalicznym, przemyśle spożywczym np. do pakowania dużych ilości żywności oraz wielu innych dziedzinach, gdzie konieczne jest bezpieczne i efektywne pakowanie oraz transportowanie dużych i ciężkich ładunków.

Skontaktuj się z nami