Rodzaje opakowań

Opakowania z tektury falistej

tektura falista

Obecnie tektura falista jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań w różnych dziedzinach handlu czy gospodarki. Nie będzie przesadą stwierdzenie, ze wynalezienie tektury falistej znacząco zmieniło produkcję opakowań.

 

Opakowania z tektury falistej – co warto wiedzieć?

Tektura falista to nowoczesne rozwiązania w zakresie opakowań. Tektura dwuwarstwowa to podstawowy rodzaj stosowany na opakowania wysyłkowe. Coraz częściej jednak spotykane są pudełka składające się z minimum trzech lub czterech warstw. Im jest ich więcej, tym opakowanie jest solidniejsza, a wysyłka towarów bezpieczniejsza.

Karton z tektury falistej jest bardzo prosty w swojej konstrukcji, pomimo tego cechuje go:

  • duża wytrzymałość (co jest największą zaletą tektury falistej),
  • lekkość (bardzo dobry stosunek wytrzymałości do wagi),
  • niski koszt produkcji i zakupu,
  • możliwość solidnego zabezpieczenia towaru.

Opakowania wykonane z tektury falistej cechuje również ekologiczność (są idealne pod recykling) – to materiał przyjazny środowisku naturalnemu, co jest jednym z powodów jego dużej popularności.

Pudło z tekstury falistej może mieć dowolny rozmiar oraz kształt – dzięki temu przy jego wykorzystaniu można wysłać bardzo różne przedmioty. Warto również wiedzieć, że to, co zostanie umieszczone w kartonie, zależne jest też od tego, jaka jest gramatura materiału, z jakiego wykonano pudełka z tektury falistej.

Na tekturowy karton w zależności od potrzeb można nanieść dowolny nadruk. Każdy producent dzięki dostępności nowoczesnych rozwiązań może nanosić na karton opakowaniowy dowolne napisy czy grafiki. To sprawia, że kartonowy wyrób będzie nie tylko ułatwiał transport, ale również będzie stanowił jedno z narzędzi reklamowych, co ma zachęcać do dalszych zakupów.

 

Szeroki wybór opakowań – jakość i wytrzymałość w dobrej cenie

Zastosowanie opakowań kartonowych jest bardzo szerokie – niemal każda branża jest je w stanie w jakiś sposób wykorzystać. Warto bowiem wiedzieć, że można stosować je nie tylko do tego, by pakować i wysyłać towary. Taki ekologiczny i wytrzymały karton będzie niezawodny również do zabezpieczenia różnego rodzaju produktów.

Skuteczne narzędzie marketingowe, wysokiej jakości opakowania na żywność a może produkcja kartonów przeznaczonych do transportu? Oferujemy szeroki zakres produktów, kartonów wykonanych z tektury falistej, o różnych rozmiarach i wadze, które znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Nasze produkty charakteryzują się dużą sztywnością i wytrzymałością – są idealnie dostosowane do potrzeb klientów.

Skontaktuj się z nami